Ochrona wizerunku podmiotów gospodarczych i osób fizycznych w internecie

Adwokat Remigiusz Gołębiowski

Podkreślenie Adwokata

kom: 601 935 001

PL UK DE IT FR ES NO NL JP JP

Ochrona Wizerunku Podmiotów Gospodarczych i Osób Fizycznych w Internecie

     Wraz z żywiołowym rozwojem nowoczesnych środków masowego komunikowania, a w szczególności Internetu, podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne narażone są na dokonywane za jego pośrednictwem działania naruszające ich wizerunek.

     Działania takie polegają w szczególności na niesłusznej i niepopartej żadnymi faktami ocenie działalności danej osoby czy firmy czy też jakości oferowanych przez nią towarów bądź usług. Proceder taki ma miejsce zarówno w branżowych, kierowanych do ograniczonego kręgu odbiorów, jak i w ogólnotematycznych, powszechnie odwiedzanych stronach internetowych.

     Biorąc pod uwagę fakt, że znaczna część klientów przed dokonaniem zakupu produktu lub skorzystaniem z usługi zdobywa informacje o oferujących je podmiotach właśnie za pośrednictwem Internetu, działanie takie powodują dla osób nimi dotkniętych wymierne starty. Szkody te to przede wszystkim utrata zaufania klienteli, a to z kolei prowadzi do strat materialnych. Powszechny dostęp do Internetu powoduje zatem, że funkcjonujący na rynku przedsiębiorcy stają się „ofiarami” osób, które za jego pośrednictwem naruszają mozolnie budowany wizerunek firmy.

     Podobnie jest z osobami fizycznymi – podważenie dobrego imienia takiej osoby może powodować dla niej nie tylko ogromne straty moralne, lecz również materialne. A nieskazitelny wizerunek jest przecież dla wielu osób niezwykle ważny ze względu na zajmowane stanowisko czy wykonywany zawód.

     Opowiadając na zmieniającą się rzeczywistość Kancelaria Law Offices adw. Remigiusz Gołębiowski proponuje usługę skierowaną zarówno do podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych, polegającą na prawnej ochronie ich wizerunku w medium jakim jest Internet. Zakres usługi zależny jest od woli Klienta i może dotyczyć wyłącznie usunięcia z Internetu naruszających wizerunek treści bądź, oprócz usunięcia takich treści, polegać również na prowadzeniu w imieniu Klienta postępowań sądowych zmierzających do wykrycia i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców ww. czynów.

Ochrona wizerunku podmiotów gospodarczych i osób fizycznych w internecie

Słowa kluczowe: ochrona wizerunku, adwokat ochrona wizerunku Warszawa, ochrona wizerunku Warszawa, ochrona wizerunku kancelaria adwokacka, kancelaria adwokacka Warszawa, adwokat Warszawa, adwokat Warszawa centrum, ochrona wizerunku w internecie

Zobacz inne usługi z kategorii > Inne sprawy
Obsługa prawna firm, przedsiębiorstw Europejski nakaz zapłaty Klienci Holenderscy Nieruchomości Ochrona wizerunku podmiotów gospodarczych i osób fizycznych w internecie Służebność przesyłu Wywłaszczenie nieruchomości Ubezpieczenia społeczne, emerytury i renty Opłata skarbowa ViaToll Ekstradycja i europejski nakaz aresztowania Kolejnictwo Pranie brudnych pieniędzy Postępowanie egzekucyjne i zabezpieczające Umowy nieruchomości Adwokat polsko-angielski Adwokat polsko-niemiecki Zakładanie, przekształcenie i likwidacja spółki akcyjnej Prawo francuskie Mienie zaburzańskie Prowadzenie sprawy adwokat Warszawa Adwokat od spraw dotyczących narkotyków